drapaki dla kotów

Czy drapaki dla kotków są zbawienne?

Jak zakupić drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to wówczas jego naturalny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zbytecznej tkanki. Gdy Twój kot ma smykałkę do drapania rozmaitych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi i także meble, rozwiązaniem może stanowić dobrany do jego spraw drapak.
Poszczególne typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo praktycznością, zaś asortyment jest naprawdę bogaty. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są uniwersalne reguły wybierania tegoż rodzaju dodatków oraz jak dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Kotek ścierając pazurki używa do tego sporą część własnej siły, a ciało krzywi w mocny łuk. Takie nastawienie wpływa, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim stały, tak żeby nie zagroził swemu zwierzowi. Znakomitym rozwiązaniem są np. moduły zamocowane do ściany, jakie akceptują ogromny wpływ i tworzą idealną opcję, chociażby dla dorosłych kotów. Selekcjonując drapak zobacz, czy jest podtrzymany na sporej podwalinie i także czy część spodnia prawidłowo dochodzi do podłogi.
Dokonując wyboru weź pod uwagę zalecenia producenta, co do owego, dla jakiej wielkości kotów dedykowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże większy ciężar wywrze podczas skrobania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być niewątpliwie mocny.

Dopasowana wielkość

Obojętnie od tegoż, czy kupisz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl by przystosować jego rozmiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość powinna być zaadaptowana do wysokości kota, właśnie ażeby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Koty odmiany dużej wymagają wyjątkowych, wielkich wyposażeń, jakie spełnią ich potrzeby. Koci junior nasyci się podstawowym produktem; możemy także wybrać drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Marka oraz zużyte materiały

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być sporządzony spośród znakomitej klasy produktów. Idealnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który rewelacyjnie znosi kontakt z kocimi pazurami. Taki wybór pokrycia sprawi, że na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych jest sporo różnych rodzajów drapaków w różnorakiej formie. Owe najpopularniejsze to deska owinięta specjalnym sznurem, super wyrafinowane stworzone są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują jeszcze drapaki, stworzone tak, aby spełniać zarazem
funkcję łóżka oraz które obite są mocną, lecz przyjemną gąbką.
akcesoria dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być również piękny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi się stać dekoracją domu również wyjątkowym placem zabaw dla naszego pupila. Mocno poszerzone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają dopilnować pazurki, lecz są też łóżkiem i także miejscem do gier. Takie podejście idealnie sprawdzi się, jeżeli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, i chociażby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Wielki dobór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, iż każdy właściciel kotów odnajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego wymagania i dodatkowo stworzy radość pupila.