zabawki dla kotów

Czy należałoby nabywać zabawki dla kotów? Gdzie najlepiej jest nabyć?

Z pewnością każdy chociaż raz dostrzegł kotka który wyjętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu szczególnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Reagujemy wówczas często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród wrodzonych rzeczy, którą musi wykonywać każdy zdrowy kot. A nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie pazurów, bo szpony każdy kot ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza własne terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w celu zawiadomienia, iż to jego teren. Gdy kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to dla nas znak, iż coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu umożliwi ustrzec przed zniszczeniem nasze fotele.
zamów zabawki dla kotów przez internet https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym pupilom komfort, są ogromnie konieczne zwłaszcza kotom żyjącym nieprzerwanie w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, a na wyjątkowo rozszerzonych drapakach ma możliwość do mocno trudnych rozrywek. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, aby zabezpieczyć przed podrapaniem stołki lub kanapę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają właściciele, stąd ofiarą może paść sofa w salonie. Pupile ubóstwiają także zaznaczać znane terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład wyjątkowego pupila.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najokazalsze, położone w nieprawidłowym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia a może służyć kotu jak wygodne pole do drzemki. Jest więc to najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, ustawionego na podstawce pionowo czy pochyło, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są szczególnie rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na podłodze albo być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być przystosowany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt także dla hodowli, oraz ponadto drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest szczególnie duża, mają one najróżniejsze wymiary, posiadają różnorodne funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem oraz upodobaniami kota. Jak pupil kocha więcej odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, prawdopodobnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie