wegetarianizm u psa

Czy pies może zostać wegetarianinem? Karma dla psa bez mięsa

Czy pies może zostać wegetarianinem? Karma dla psa bez mięsa

Co powiecie na psa, który będzie konsumował ziarna, owoce, warzywa a nie ma mięsiwa? Czy to niesłychane? Natomiast będzie to wykonalne, czworonogi także umieją być weganami.

Niechybnie psisko wegetarianin brzmi dla wielu niewiast kuriozalnie. Aczkolwiek wegetarianizm oraz weganizm zyskują coraz więcej miłośników. Trudno się temuż zdumiewać w okresie, gdy okaże się, że właściciel jest zdecydowanym przeciwnikiem jedzenia mięsiwa. Więc pragnąłby, aby jego czworonożny towarzysz też żywił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Pieski w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kociaki muszą zjadać mięcho o tyle psiska są w stanie bez niego się obejść. Jednakże wielu lekarzy negatywnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, żeby taką przemianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Przeważnie tego, że czworonóg nie będzie miał zapewnionych wszystkich składników w dobrych proporcjach. Niewątpliwie takie niebezpieczeństwo występuje, jeżeli menu będziemy opracowywać samodzielnie oraz nie będziemy mieć właściwego doświadczenia. Natomiast jeżeli będziemy w stanie napisać dietę dobrze zbilansowana wolno przypuszczać, że prawidłowo się sprawdzi i psinie nic się nie stanie.

Żywność wege bez kłopotu będzie można zakupić w necie, wielorakie wyroby tego typu mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska żywność nie jest dodatkowo strasznie droga – worek, który ma blisko 12 kg będzie można kupić za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje strawa doskonałej klasy w sklepie tradycyjnym.

Nierzadko stosowanie takiej karmy to efekt decyzji właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki pokarm jest dla psiaka ratunkiem. Szczególnie będzie to związane z awersjami, czasem pupila alergizuje najpierw wieprzowina, następnie mięsko z kogutka, wołowina albo ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce przeważnie powoduje alergię. W takich okolicznościach żywność bezmięsna nie będzie fanaberią, jednak to jedyny zabieg na to, by pies był zdrowy.
Psisko wegetarianin! Przekąski bez mięsa

Nieistotne czy żywi się karmą wege czy mięsną to i tak będzie można podawać czworonogowi warzywne przekąski.

Bezmięsne zakąski dla zwierzaków

Czworonóg weganin z satysfakcją pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej miły zapach będzie sprawiał, że jest wtedy dla pieseczka świetny składnik oraz będzie po niego chętnie sięgał. Także pyszne będzie też świetnie przyswajalne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi oraz będzie można je dawać psinom. W diecie zwierza pojawiać się może dodatkowo kisiel z siemienia lnianego, który dostarcza doskonałe kwasy tłuszczowe omega3. Doskonałym pierwiastkiem będzie jeszcze brokuł, z którego wykonać można smaczną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co bardzo znaczące to jednocześnie będzie tam nieduża doza kalorii. Takim wartościowym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą również buraki, które będzie można dostarczać w formie buraczanych wiórków.