bulldog - karma dla psa

Karma dla zwierząt. Zwróć uwagę na skład karmy dla psa!

Karma dla zwierząt. Zwróć uwagę na skład karmy dla psa!

Dobór odpowiedniej doskonałej klasy suchej karmy, nie jest wcale takie nieskomplikowane, jak by się mogło zdawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę składników, na pewno już zauważyliśmy brak wyjątkowo ważnej informacji, którą jest ilość każdego ze składników, jakie znajdują się w żywności. Jest to znacząca informacja. Większość karm suchego typu jest produkowana na bazie zboża i innych roślin. Jednak tak koty jak i pieski są mięsożercami, dlatego powinny być karmione pożywieniem, gdzie kluczowym elementem zdecydowanie jest mięso. Nabywając karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta musi zdecydowanie składać się na mięsie. Koty nie posiadają potrzeby jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt natomiast możemy wyszukać ziarna, bo są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części razem, i wcale nie dlatego, iż są zdrowym jedzeniem dla gatunku zwierząt mięsożernych. Mięcho oraz tłuszcze winnym być wyłącznie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeżeli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsiwa także nie może być określona właściwie. Należy więc unikać towarów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób czy też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które zawierają w sobie dużo mączki roślinnej, ponieważ są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to obowiązkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Jakiekolwiek cytrusy oraz warzywa poprawiają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w karmie.

Pierwiastki mineralne są także bardzo pożądane, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, iż jedzenie musi liczyć szczególnie wysoką dawkę mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całą pewnością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można produkty niewiadomego pochodzenia, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące czy także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze albo mają zakaz wykorzystywania w ludzkim pożywieniu, bądź w karmie dla psów, jak BHT, Ethoxyquin oraz też BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są dodane przez wytwórcę, nie jest wymuszany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać potwierdzenia, które daje producent o tym że używa wyłącznie ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy również zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są nieznanego pochodzenia, ponieważ może to być wszystko i z zupełną stanowczością będzie wtedy stanowiło bardzo niską jakość. Większość z producentów nie wprowadza na swoich pudełkach zupełnych proporcji pewnych składników, mianowicie jakie wchodzą w skład karmy, zatem wykonanie właściwej oceny będzie wtedy polegało na własnej znajomości. Jeżeli chodzi natomiast o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być znacznie sceptycznym, niż wierzyć informacjom w tv bądź internecie.