akcesoria dla kotów

Kupuj silikonowy żwirek dla swojego pupila. Dlaczego należałoby go pozyskać?

Żwirek dla kotka to wówczas niezastąpione akcesorium kuwety. Istnieją rozmaite typy żwirków dla kota. Każdy z nich nadaje się również do kuwety odkrytej, jak także krytej. Żwirek dla kotów posiada taki negatyw, że niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozsiewaniu blisko kuwety tudzież rozpraszaniu po pomieszczeniu przez kota.
żwirek dla kota kupisz na https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Lekko jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piach. Wprawdzie na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kotów, znacznie użyteczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają standardowy piasek. Są dobre dla kotków, które często idą na pole i dodatkowo kochają gmerać w ziemi. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Wszak taki żwirek dla kotka bardzo nagle zaczyna nieestetycznie pachnieć, ponieważ nie ma opcji oddzielenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy postać drobnych kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po mieszkaniu.

Tymczasem ten większy i dodatkowo cięższy jest mniej funkcjonalny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, jaką można sprawnie usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Asortyment zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, trafne żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, natomiast wszystek żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kota jest bardzo ekonomiczny.

Gdy go używamy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym lokum, aby woda z moczu nieskomplikowanie wyparowała. Niesamowicie ciekawe żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy też drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek porządnie niweluje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą jest to wówczas, iż najbardziej ze wszelkich żwirków przenosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne nadzwyczajne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, jakie można dawać w niewielkiej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że posiadają zarazem zalety oczyszczające.