pies i legowisko

Legowisko dla szczeniaka – najaktualniejsze wskazówki

Sportowe szelki dla psiaka

Z czworonogiem potrafimy trenować rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu specjalistyczny wysiłek, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego konieczne będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska posiadają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i krajowy producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla pieska zaprojektowane są tak, by dać psiakowi komfort podczas treningu.
Do mniej męczących sportów można wykorzystywać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, ale rozważniej jest używać dodatkowe szelki dedykowane do ganiania z psiakiem lub jazdy na rowerze.
koniecznie sprawdź to legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer produkuje oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są więc to szelki wyśmienicie dobrane do formy pieska, gwarantują ochronę szyi i także pleców. Nie porywają się w czasie biegu i dodatkowo nie powodują obtarć. Szelki dla psa Line mogą być stosowane też na co dzień, zwłaszcza do długotrwałych spacerów. Są to zatem szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.
Nieznane sportowe szelki dla pieska to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Jest więc to zestawienie klasycznych szelek typu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska jednocześnie doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż można ćwiczyć w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można niesłychanie dobrze wpasować do rozmiarów psiaka, mają dwa elementy regulacji. Szelki ustawiają linearnie siłę, z jaką piesek szarpie, zezwalając mu na lekką i dodatkowo wydajną pracę plus łatwość ruchów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do mocowania psiaka na spacer, kolejne do przyczepiania w czasie biegu, jazdy na rowerze bądź dalekiej wędrówki.

Marka Sali produkuje też charakterystyczne szelki dla pieska „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psem. Przeznaczone są dla psiaków, które zbyt szybko nie ciągną i także pozytywnie reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psa sportowe to wówczas również Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem również uniwersalne szelki, można montować je psiakowi na ciągłe spacery, i też stosować przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z psem. Szelki dla psa Front Range są proste w regulacji i dodatkowo bezpieczne, ich właściwością jest jednocześnie natychmiastowe oraz bezproblemowe zakładanie oraz ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Gdy zamierzamy uprawiać sport z psem musimy kupić dla niego idealne, funkcjonalne i dodatkowo dostosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.