Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną okolicznością, by dać czas waszemu psowi. Podróż razem z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, żeby odpocząć, równocześnie poświęcając psu chwilę. W lecietrzeba uważać na kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy, potrzebujące dużo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą skutecznością ,a także niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnorodnych rozmiarów, dzięki czemu łatwo kupimy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo lekami na kleszcze. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest proporcjonalna do wagi psa, należy zatem upewnić się przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże są zarówno przeciwkleszczowe i na pchły, przez co umożliwiają ogólną opiekę psa. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością buszujące w trawie, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dlatego daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające pływanie wymagana jest specjalna ochrona, na przykład w formie zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby uchronić naszego psa w trakcie wakacyjnej wyprawy należy sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla psa.

smycz dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html