Świnka morska – jak o nią dbać?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, stała się popularnym pupilem. Przez swoje nieduże rozmiary może być dobrą opcją dla tych z nas, dla których nierealne jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada zbyt dużych wymagań, w kwestii jedzenia – jest zwierzęciem roślinożernym, przede wszystkim sianem. Pokarm świnki morskiej można urozmaicać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Musimy zagwarantować zwierzątku ciągły dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej z podłożem oraz niezbędnymi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej możemy zakupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy z pewnością w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt albo w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, gdyż zwierzęta te nie lubią się wspinać. Z tego powodu ważna jest powierzchnia spodu klatki. Spód klatki zwykle jest zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, można wybrać klatkę o większym rozmiarze, szczególnie jeśli planujemy trzymać tam więcej świnek.Ważnym jest, by pręty w klatce nie były położone zbyt szeroko, gdyż grozi to utknięciem świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej poleca się wyłożyć ściółką i\oraz dobrać odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zwykle podłożem klatki dla gryzoni mogą być trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze sprawdzają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest fakt, że pylą i wylatują z klatki. Alternatywą jest granulat, wykazujący się wysoką chłonnością, ale jest nieco twardszy w stosunku do trocin. Ponadto istnieją maty dla gryzoni, z którymi nietrudno dbać o czystość w klatce, jednak ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie lubią.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Żeby uprzyjemnić klatkę naszej świnki morskiej warto umieścić w środku potrzebne akcesoria, a w szczególności domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka morska będzie czuła się bezpieczna, gdyż będzie mieć norkę, gdzie może schować się aby odpocząć lub odstresować się, gdy po raz pierwszy przeniesiemy ją do nowego miejsca.

transporter dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Transportery-i-akcesoria-32901.html