W jaki sposób dobrać psa do człowieka?

To, że czworonóg jest najmilszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Ten futrzasty przyjaciel, jest oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i także realia, w których mieszka. Dla niego liczy się wyłącznie ciepłe spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup albo adopcję psiaka, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad wyborem tej szczególnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom oraz trybowi życia. Obraz pieseczka i jego cudowny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki pies niesamowicie szybko dorasta i właściciel nawet nie dostrzeże, kiedy przekształca się w dojrzałego psiaka, którego obraz nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego cudownych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Przebojowy pies i ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, trzeba dobrze zapoznać się z jego odmianą, by wspólnie z nim stanowić zwarty oraz harmonijny związek. Psiaczki wymagające mnóstwo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, trzeba mieć świadomość, iż to niezwykle aktywne zwierzaki, które pragną długich spacerów oraz niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły sąsiedztwo, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies ochronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie sformułować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tu psy miniaturowe, które spokojnie zmieszczą się w każdym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i także wakacji.

Tymczasem niewielkie pieski mimo własnego ładnego wyglądu, nie zagwarantują komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno spowodują strach oraz obawy przed obcymi, efektywnie ich odstraszając. Gdy w domku występują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Pies zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania właściwych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym i odpowiedniego prowadzenia psa, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zaznajomić się ich odmianami, by trafnie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami oraz trybem życia człowieka, ponieważ właśnie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

mokra karma dla kota hurtownia